Kirpik Uzatmanın Püf Noktaları Nelerdir ?

Kirpiklerinizi uzatmak istiyorsanız eğer yatmadan önce yağlar kullanmalısınız. Bunlar tatlı badem yağı, Hindistan yağı ve hint yağı karışımından oluşmaktadır. Her gece kulak çubuğu ile kirpik diplerinize sürmeye çalışın. Kirpiklerinizin Kirpik Uzatmanın Püf Noktaları Nelerdir ?gürleştiğini göreceksiniz. Kirpik kıvırıcı kullanın fakat bunu rimel kullandıktan sonra yapmayın. Rimel kullanmadan önce hatta banyo esnasından sonra kullanın. Ardından vazelin sürün. Hafif kullanın.

Kirpik Uzatmanın Püf Noktaları

Ardından rimelinizi sürün. Kirpik perması da yapabilirsiniz. Banyo esnasından sonra uygulayın. Kirpik kıvırıcınızı ısıtın. Ve biraz durdurtarak bekletin. Ardından rimelinizi sürebilirsiniz. Ya da başka bir bakım kürlerinden biri de hindistancevizi yağıdır. Hindistancevizi yağını yatmadan önce zeytinyağı ile karıştırarak kirpiklerinize sürerseniz eğer kirpikleriniz uzayacaktır.

Rimel sürerek uzatmak isterseniz eğer doğal markaların rimellerini kullanın. Böylece kat kat sürdüğünüz zaman kirpiklerinizde ağırlık yapmayacaktır. Ardından kaş düzeltici fırça ile kirpiklerinizi tek tek ayırın. Rimelinizi sürerken Kirpik Uzatmanın Püf Noktaları Nelerdir ?önce kirpik diplerinden aşağı doğru sürün. Ardından iç kirpik diplerinden yukarı doğru sürmeye dikkat edin. 3 ya da 4 kat rimel sürmeniz ile kirpikleriniz kaşlarınıza değecektir.

Fakat kalitesiz rimel kullanmayın derim. Peki niye? Çünkü; kirpikler üzerinde ağırlık yaparak kirpiklerinizin dökülmesine neden olacaktır. Kullandığınız makyaj çıkarma suyu da çok önemlidir. Rimelinize uygun makyaj suyu kullanın. Bir başka önemli nokta ise E vitamini kapsülleridir. Kirpiklerinize yatmadan önce temizlenmiş kirpik fırçası ile E vitaminini sürün. Birkaç haftada sonucu göreceksiniz.

About the Author

Cuneyt Dalkıran

One Comment

  • Edanur said:
    Şubat 15, 2018 at 7:36 am

    bir türlü uzatamaıyorum kirpiklerimi çok çabuk kopuyor veya dökülüyor bunun başlıca sebepleri ne olabilir