Yazılım Firmasından Nasıl Bir Hizmet Beklenmeli?

Teknolojik cihazlar hayatımızın büyük bir kısmını kaplamaktadır. Bilgisayarlarda, akıllı telefonlarda ve tabletlerde kullanılan ne kadar uygulama, program, eklenti varsa hepsini bize hazırlayan yazılım firmalarıdır. Peki yazılım firmasından nasıl bir hizmet beklenmeli?

 İşleri Hafifletmek

Kullandığımız elektronik cihazlardaki uygulamalarda, programlarda ve eklentilerde en çok aradığımız özellik yapmakta olduğumuz veya yapmak istediğimiz bir işi olabildiğince hafifletmesidir. Kullandığımız uygulama işlerimizi ne kadar kolaylaştırırsa ve üzerimizdeki yükü ne kadar hafifletirse daha az yoruluruz ve yapmakta olduğumuz işi hızlıca bitirip hemen başka bir işe başlayabiliriz. Bu yüzden yazılım firmasından üzerimizdeki yükü hafifletecek şekilde yazılımlar geliştirmelerini beklemeliyiz.

 Kullanım Kolaylığı

Uygulamalardan beklediğimiz bir diğer özellik ise kullanım kolaylığıdır. Bir uygulamanın kullanımı ne kadar kolay olursa kullanıcının kafası da o kadar az karışır ve işlerini daha kolay halledebilir. Çoğu uygulama kullanıcılar açısından kafa karıştırıcı olduğu gibi kullanım zorluğunu da beraber getirir. Kullanıcı uygulamayı kullanıp işlerini halletmek yerine uygulamadaki bilmediği bir işlemin ne olduğunu araştırıp çözmek için vakit harcamaktadır. Bu yüzden yazılım firmalarından ürettikleri uygulamalarda kullanım kolaylığı beklenmelidir. Bunun yanında uygulamaya ek olarak bir kullanım kılavuzu “PDF” dosyası halinde verilmeli ve kullanıcının karşılaşabileceği sorunlara karşı çözüm arayışına son verilmesi beklenmelidir. Bu dosya sayesinde kullanıcılar karşılaştıkları sorunları kullanım kılavuzunda hızlı bir şekilde bulup işlerine devam edebilirler.

 Hızlı İşlevler

Kullanıcıların uygulamalarda en çok aradığı özelliklerden bir diğeri ise uygulamanın hızlı oluşudur. Örneğin birçok kullanıcı web tarayıcılarının yavaşlığından dert yakınır. Kullanıcılar kullandıkları uygulamanın hızlı olmasını ve işlerini hızlıca halletmesini isterler. Ancak şu an kullanılan çoğu uygulama gerek cihazların performansına bağlı olarak gerek yazılımsal sorunlar kaynaklı olarak hata vermekte ve kullanıcıları rahatsız etmektedir. Bunun için yazılım firmalarından ürettikleri uygulamaların performansının hızlı olmasını sağlamaları beklenmelidir.

About the Author

Cuneyt Dalkıran

No Comments

Comments are closed.